Co nosit v KPZ

KPZ znamená Krabička Poslední Záchrany. Je dobré ji s sebou nositi na každou akci. KPZ by měla být malá, nerozbitná a odolná proti vodě. Je možné ji mít v pevné plastové krabičce, pevném igelitovém pytlíku, nebo malém loďáku.  Níže naleznete doporučený seznam toho, co by KPZ měla obsahovat a k čemu je co užitečné. Jistě by tam toho mohlo být mnohem více, kdo se s tím ale má tahat. Malá je lepší než velké, protože tu u sebe budete mít spíše, než velkou, kterou nebudete pro její váhu tahat s sebou. 

Číst dál...

Co nosit s sebou na výpravu

Královskou disciplínou jsou vícedenní výpravy. Pro ně platí stejné zásady, jako pro schůzky a výlety. K tomu však přibývájí další věci. Především věci na spaní a pro obživu našich hladových žaludků. Kdo si chce výpravu alespoň trochu užít, tak věnuje pozornost výběru batohu, ale i jeho správnému zabalení a seřízení.

Číst dál...

Co nosit s sebou na výlet

Výletem rozumíme akci, kde nepřespáváme. Tedy ve stejný den odjíždíme i se vracíme. Doporučený seznam věcí na konkrétní výlet naleznete zde v aktualitách a na lístečku.  Kromě toho maleznete pár rad i v tomto článku.

Číst dál...

Co nosit s sebou na schůzku

Na každou schůzku se dobré nosit několik věcí, které sice každou schůzku nevyužijeme, ale když je mít nebudete budou vám scházet. Jedná se především o zápisník, tužku, uzlovačku a šátek.

Číst dál...